אחות זה שליחות

אנושיות, סבלנות ומקצועיות הם הערכים המובילים את צוות האחיות המסור שלנו אשר נבחרו בקפידה לטפל בילדיכם – הכירו את האחיות של Femi

אחיות שירותי בריאות התלמיד

טלי סרגא

אחות בבית-הספר נפת, רמלה ועובדת כאחות בשרותי בריאות לתלמיד למעלה מ-20 שנה. נשואה ואמא לשלושה ילדים.

“בשנת 2013 החל להיכנס לשגרת החיסונים חיסון כנגד נגיף הפפילומה. חיסון זה דרש הסבר והדרכה – כמו גם התמודדות עם המבוכה והקושי בשיח סביב נושא המיניות. באותה התקופה הבנתי שאני אשת חינוך בנשמה והשלמתי את לימודי כמחנכת למיניות בריאה ומנחת קבוצות במסגרת ‘דלת בריאה’ – מקום בו אני מתנדבת כ-6 שנים כיועצת מינית”.

“העבודה כאחות מעניינת ומאתגרת על כל גווניה. יש בה את היכולת לקחת חלק בקידום ושמירה על בריאותו של דור העתיד בישראל”.

לירז פלד

רכזת שטח באזור רמת גן-גבעתיים-בקעת אונו, בת זוגתו של מעוז ואמא לשתי ילדות קטנות.

“כשרק התחלתי את תפקידי כאחות בפמי היה ילד שפחד להתחסן – אבל סרב שנקרא להורים כי רצה להתגבר לבד. כל היום ניהלנו שיחות, הוא נכנס ויצא, בכל פעם התקדם קצת וברח ובסוף היום התיישב והתחסן. כשסיימנו, הוא אמר לי שתמיד יזכור את היום הזה שהאמנתי בו שיצליח להתגבר. היום הזה מרגש אותי גם אחרי שנה”.

“אני רוצה להשפיע על הילדים איתם אני נפגשת, ללמד אותם שהכוח טמון בהם ושכל מה שיסמנו לעצמם כמטרה יש ביכולתם להגשים עם התמדה ונחישות”

יפעת גושן צור

ראש צוות אזור בעיר תל-אביב, אמא לשלושה ילדים.

“חלק ניכר מעבודתי כולל מתן חיסונים, כאשר הרבה תלמידים חווים חשש סביב הפעולה. תחת עשייה זו, ישנן חוויות רבות שאינני שוכחת, וכולן מערבות את זה שהצלחתי להיות שם עבור התלמיד, ולפעמים גם עבור הוריו בצורה המאפשרת לו רוגע, ביטחון ותחושת הצלחה שהצליח להתמודד עם החשש שלו. החיבוק, החיוך, הוקרת התודה – כל אלו בלתי נשכחים עבורי, הן בחינוך הרגיל והן במסגרת החינוך המיוחד”

“כל האתגרים מתגמדים כאשר תלמיד בא לחבק אותי, או שהוא מרותק לכיסא גלגלים וניכר עליו כי עבר לא מעט הליכים רפואיים, והוא אומר לי בחיוך ‘תודה על החיסון’ –  אין יותר מרחיב לב מזה”